נגן וידאו

המדריך הקצר למימוש זכויות רפואיות 

 

בשנים האחרונות עלתה מאוד המודעות למימוש זכויות רפואיות. כל אדם שחלה או נפגע יודע כי לעיתים קרובות הוא זכאי לקבל זכויות רפואיות מהביטוח לאומי. יש ביכולתו של האדם הנפגע להגיש תביעה באופן ישיר לביטוח הלאומי אולם הנתונים מדברים בעד עצמם וכי חלק הארי של התביעות המוגשות לביטוח לאומי בידי התובעים עצמם בלי סיוע מקצועי מסתיימות במקרים רבים בפחי נפש ובמקרים אחרים בקבלת קצבה נמוכה. 

כך למשל נתוני משרד הבריאות, מגלים כי בעיות דיכאון הם נפוצות מאוד באוכלוסייה הישראלית וכן בעיות  חרדה. על פי נתוני הביטוח לאומי 40% מהזכאים לקצבת נכות כללית, קיבלו זאת לאחר שאובחנו כסובלים ממחלת נפש, בין אם זה פוסט-טראומה או דיכאון כלומר ביקשו לקבל נכות נפשית

לכן המלצת כל המומחים היא פה אחד כי במקרים של נכות כללית, תאונת עבודה, קצבת נכות, ואפילו נכות נפשית כדאי להסתייע בגוף מקצועי שנותן לך את השירות ומלווה אותך בכל התהליך עד למיצוי המקסימלי של הזכויות הרפואיות. 

חברת 'שלכם' מימוש זכויות רפואיות, תלווה אתכם לכל אורך התהליך כולל הגשת תביעות משפטיות במקרה הצורך וכדומה.

מימוש זכויות רפואיות בביטוח לאומי הטעויות שאל תעשו בדרך 

  1. הטעות הראשונה שאנשים שנגשים לוועדות הביטוח לאומי לבד בלי מומחים עושים הוא לחשוב שדי להם בתיק הרפואי שהכין להם הרופא בקופת חולים. הם חושבים לתומם שאם הם אנשים ישרים הם יכולים להסתפק בהבאת התיק הרפואי. אולם בפעמים רכבות התיק הרפואי סוקר את התהליך הרפואי אבל אין בו קביעה של רופא מה הנזק שנגרם למטופל כתוצאה מהמחלה או הפציעה או הכאב שמהם הוא סובל. זו אחת הסיבות שמומלץ להיעזר במומחה לפני שניגשים לוועדות של הביטוח הלאומי ולא להסתמך על עצמכם. 

 

  1. טעות נפוצה של אנשים שחושבים שאם הם משיכים לעבוד למרות המחלה ולמרות הפציעה המשמעות היא שאנחנו לא זכאים. האמת הפוכה יש זכאות מהביטוח לאומי לקבלת קצבה גם במקרים של אדם עובד ובמקרים אחרים אפילו קצבה מוגדלת יותר שכן האינטרס של המדינה בסופו של דבר שאנשים ישתלבו או ימשיכו בשוק העבודה חרף הפציעה שלהם. ולכן גם במקרה שבו אתם עובדים עדיין כדאי לכם לבדוק את הדרך למימוש זכויות רפואיות שיש לכם בביטוח לאומי 

 

  1. גם כאלו שכבר אינם עובדים ומקבלים פנסיה גם להם יש זכויות במקרים של בעיות רפואיות כמו למשל פטור ממס הכנסה בגין הכנסתם וכדומה. 

4 מימוש זכויות רפואיות גם במקרה שנתקלתם בסירוב:  הגשת בקשה שנתקלה בסירוב לא סיבה לייאוש. כדאי לבדוק שוב אצלנו ב'שלכם' המומחים שלנו יודעים לעזור גם לאנשים שקיבלו תשובה שלילית. 

 

ב'שלכם' מימוש זכויות רפואיות תקבלו את כל הליווי שיאפשר לכם למצות את מלוא הזכויות שלכם במקרים שבהם חלילה אתם או קרובי משפחתכם הם במצב של נכות כללית, או נפגעו חלילה באירוע של תאונת עבודה, או מקרים שבהם אתם סבורים שמגיע לכם או לבני משפחותיכם קצבת נכות. גם במקרים שבהם יש בעיות נפשיות במשפחה או שאתם סובלים מבעיה נפשית המקשה עליכם אל תתמודדו לבד. ב'שלכם' יעזרו לכם במקרים של נכות נפשית להתמודד מול הוועדות של הביטוח לאומי ולקבל את המגיע לכם. חבל שתתמודדו בו זמנית במספר זירות הותירו למומחים של 'שלכם' את הטיפול בבירוקרטיה המכבידה של הוועדות ואתם תוכלו לנצל את הזמן והכוחות לטיפול במחלה שלכם או של יקירכם. 

'שלכם' – סיפור הצלחה 
סיפורה של אמא של איילה שקיבלה קצבה קבועה של 4,500 שקל מהביטוח הלאומי  בזכות העבודה של מומחי 'שלכם' 

זה התחיל ברעד קל ביד שמאל. אולי הסוכר לא בסדר אולי סתם חולשה חשבה לעצמה שולמית אימא של איילה שהתסמינים התגברו היא שיתפה את איילה בקשיים שהיא חווה וביקשה ממנה את תוכל להתלוות אליה לבדיקה אצל  נוירולוג מומחה.

בתום בדיקה קצרה הרופא המומחה עטה ארשת פנים מעט חמורה. 'יש לי שתי בשורות אחת רעה ואחת פחות. הרעה שהתסמינים מורים בפירוש שלקית במחלת הפרקינסון הבשורה הפחות רעה שגילוי בשלב הזה של המחלה יכול להאט את הקצב שלה בעזרת סל התרופות שעומדות לרשות החולים. 

שלומית ואיילה יצאו מהרופא בתחושות קשות. שלומית באמצע שנות ה-60 לחייה הייתה פעילה ועדיין עובדת במשרה מלאה במקום שבו עבדה שנים ארוכות. ההצהרה הראשונה שלה הייתה שהיא תסדר לבדה בטיפול במחלה ומעדיפה בשלב הנוכחי לא להיות לנטל על הילדים. איילה התקשתה להסתיר את הדמעות וביקשה לעזור לאימא אך זו סירבה.

במקביל לבירור על הטיפול התרופתי המתאים, החלה שולמית לפנות למוסד לביטוח לאומי, בתקווה לקבל את הזכויות המגיעות לה. שולמית שמעולם לא נתקלה במוסד לביטוח לאומי, גילתה מהר מאוד שמדובר במלחמה של ממש. הררי טפסים ועדות. פקידים שתפקידם מסתכם בלך ותבוא שוב.. במשך תקופה ארוכה ניסתה שולמית בכוחות עצמה לנהל את המאבק, אך חשה שהיא לא מסוגלת עוד להיאבק לבד כדי לקבל את הזכויות המגיעות לה. 

היא התקשרה לאיילה וביקשה ממנה לעזור לה. 'אני מתמוטטת. רציתי לעשות את הכול לבד. דווקא עם הרופאים והתרופות אני מסתדרת מצוין. אבל עם הביטוח לאומי אני פשוט לא מסוגלת יותר להילחם הרמתי ידיים'.

 איילה עשתה סבב טלפונים אצל חברות שהוריהם או בני משפחתם נקלעו לסיפור דומה, והגיע למסקנה שלבד זה לא יעבוד צריך פה את העזרה של המקצוענים 'שלכם מימוש זכויות רפואיות' שיודעים לנהל את הקרב מול הביטוח לאומי ולהבטיח לאימא שלו את הקצבה המגיעה לה. 

שלומית ואיילה פנו ל'שלכם' וקיבלו מענה מהיר. תוך מספר שבועות בודדים החלה שולמית לקבל את הקצבה והראש שלה היה פנוי להתמודדות הרפואית עם מצבה. את הבירוקרטיה היא הותירה ל'שלכם'. המומחים של 'שלכם' הצליחו כבר בשלב הראשון לאשר זכאות של 40% נכות לאם והחזר רטרואקטיבי על כל החודשים שבהם לא שולמה לה הקצבה. בביטוח לאומי נאלצו לאשר לאלתר הפקדה של סכום של כ-55,000 שקלים בחשבונה של האם. והסדרת קצבה קבועה של כ-4,500 שקלים.